0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

هوش مصنوعی در گوشی های جدید 📱 کاربرد

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ 419
هوش مصنوعی در گوشی

همان طور که می دانید عصر تکنولوژی، ارمغان بسیاری برای انسان به همراه داشته است. ما قصد داریم یکی از کابردی ترین دستاورد های آن، یعنی هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم. البته با توجه به کاربرد زیادی که دارد، حتماً نام آن را شنیده اید. هر چند که ممکن است اطلاعات زیادی در مورد آن نداشته باشید. از این رو، ما قصد داریم به طور ویژه به کاربرد هوش مصنوعی در گوشی های جدید ، بپردازیم. چرا که با توجه به افزایش استفاده از اسمارت فون ها، این راه بهترین روش برای شناخت هوش مصنوعی محسوب می شود و شناخت آن، می تواند در شناخت بهتر گوشی های هوشمند، مؤثر باشد.

از این رو، پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان این بحث با ما همراهی کنید تا از این طریق بتوانید بهتر گوشی های خود را بشناسید.

هوش مصنوعی در گوشی های جدید

ما در قسمت قبل، به این موضوع اشاره کردیم که هوش مصنوعی کاربرد زیادی در زندگی انسان دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید که استفاده از هوش مصنوعی در تلفن های همراه، از همان ابتدا وجود داشته است. استفاده از آن فقط به گوشی های هوشمند جدید محدود نمی شود. البته این موضوع که هوش مصنوعی در نسل اولیه گوشی های هوشمند، کارایی کم تری داشته است به هیچ وجه قابل انکار نمی باشد.

اما از آن جایی که استفاده از آنها، مزایای بسیاری برای کاربران داشته است و  موجب ارتقا عملکرد گوشی ها شده است، کمپانی های مختلف در صدد رفع معایت آن در نسل اولیه گوشی های هوشمند برآمدند. به همین دلیل، روز به روز مزایای آن به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافت. ما جهت آشنایی بیش تر شما، با این پدیده، ما در ادامه بیش تر در مورد کاربرد هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند، صحبت خواهیم کرد.

کاربرد هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند

هوش مصنوعی، یکی از جالب ترین فناوری های است. به طوریکه از آن برای بهبود بخشیدن به عملکرد گوشی های هوشمند استفاده می شود. به طوری که می توان آن را یکی از انعطلاف پذیر ترین مؤلفه های گوشی های هوشمند نامید. چرا که قابلیت های بالایی دارد. به همین دلیل  فرصت خوبی را برای کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند به وجود آورده است.  شرکت ها از آن  جهت ارتقای مؤلفه های خاصی که در نظر دارند، استفاده نمایند.

کاربرد هوش مصنوعی در گوشی

به بیان دیگر، هوش مصنوعی نوعی از فناوری های جدید است. استفاده از آن در گوشی های هوشمند، می تواند بنا به نوع اهداف کمپانی تولید کننده گوشی، متفاوت باشد. به عنوان مثال شرکت اپل، از آن برای بهبود قابلیت تشخیص چهره استفاده می کند. این در حالی است که شرکت هوآوی به منظور تشخیص محیط و سوژه عکس، از آن استفاده می کند. اما به صورت کلی می توان گفت که استفاده از هوشی مصنوعی در گوشی های هوشمند جدید، بیسار سودمند است. هوشی مصنوعی توانسته است یک تحول بنیادین در حوزه تولید گوشی های هوشمند به وجود بیاورد. این تحول سبب شده است استفاده از گوشی های هوشمند، به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند.

  هوش مصنوعی، چگونه موجب بهبود عملکرد گوشی ها شده است؟

ما در قسمت قبل به طور مفصل، در مورد کارایی که هوش مصنوعی می تواند در گوشی های هوشمند، داشته باشد صحبت کردیم. در این قسمت می خواهیم در مورد هدف به کارگیری این فناوری صحبت کنیم. چرا که شناخت هدف به کارگیری آن، می تواند به صورت قابل ملاحظه ای، به شناخت این فناوری کمک کند.

جالب است بدانید که هدف استفاده از هوش مصنوعی در اثر گذر زمان، دچار تغییرات چشم گیری شده است. به صورتی که تراشه هایی که در نسل اولیه گوشی های هوشمند استفاده می شدند، وظیفه آن ها، این بود که تا جایی که می توانند میزان مصرف انرژی را کاهش دهند تا عمر باتری افزایش یابد و در اکثر موارد، کارایی تراشه های هوش مصنوعی از این امر فراتر نمی رفت.

اما با پیشرفت تکنولوژی مسلماً هوش مصنوعی که در گوشی های هوشمند به کار گرفته می شود نیز ارتقا یافته است. امروزه شاهد این هستیم که آن برای کنترل کردن یک سری پردازنده خاص، مورد استفاده می گیرد. وجود آن ها سبب می شود که دستگاه در مواردی که نیازمند انجام محاسبات طولانی است، عملکرد بهتری داشه باشد. همین امر نیز سبب شده است که کیفیت گوشی های هوشمند جدید در قیاس با نمونه های قدیمی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند.

میزان استفاده از هوش مصنوعی در موبایل

ما در قسمت های قبلی سعی کردیم که شما را به طور کامل با کارکرد هوش مصنوعی در گوشی های جدید ، آشنا کنیم. اما نکته قابل ذکری در این رابطه وجود دارد. این است که صاحب نظران این عرصه معتقد هستند که با وجود پیشرفت های زیادی که در این حوزه به دست آورده اند، اما هنوز استفاده از هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند در مراحل و گام های اولیه خود قرار دارد. حتی باور آن ها این است که هنوز هیچ دست آورد فوق العاده ای در این زمینه حاصل نشده است. این در حالی است که پیشرفت این فناوری می تواند فواید بسیاری برای انسان داشته باشد. البته رسیدن به این هدف در گرو استفاده درست از این فناوری است که امید است به زودی زود، محقق شود.

جمع بندی

ما در این متن، سعی کردیم که فرآیند استفاده از هوش مصنوعی را در گوشی های جدید ، مورد بررسی قرار دهیم. قصد مان این بود که کاربران گوشی های هوشمند، با یکی از اصلی ترین مولفه ها آشنا شوند. این مولفه ها موجب ارتقا یافتن عملکرد گوشی های هوشمند شده است، آشنا شوند. البته همان طور که بدان اشاره کردیم، نمی توان کارایی هوش مصنوعی را در گوشی های جدید، به یک سری مؤلفه خاص محدود کرد اما به صورت کلی می توان وجود هوش مصنوعی را یکی از دلایل اصلی رشد کیفیت گوشی های هوشمند به شمار آورد که اتفاقاً روز به روز نیز سهم آن در توسعه این تکنولوژی مهم بیش تر می شود.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0