0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

رفع مشکل پرشدن حافظه گوشی با فضای ابری اپلیکیشن های مختلف

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ 1134
پر شدن حافظه گوشی های مختلف

در این مطلب قصد داریم در مورد پرشدن حافظه گوشی مختلف صحبت کنیم. اگر همیشه برای ذخیره کردن اطلاع خود در گوشی ، فضا کم می آورید، یا اینکه مجبور می شوید اطلاعات قدیمی خود را پاک کنید، یا اگر سرعت کم گوشی، شما را اذیت می شوید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

رفع مشکل حافظه در گوشی

مشکل پرشدن حافظه گوشی برای هر کسی می تواند اتفاق بیفتد، برای خلاص شدن از این مشکل راهکارهای مختلفی وجود دارد، یکی از روش ها برای رفع این  مشکل استفاده از فضای ابری است که می توانید یک سری از اطلاعات خود ردر آن بارگزاری کنید. فضای ابری این امکان را به شما می دهد که یک فضایی را از طریق اینترنت داشته باشید که یک سری اطلاعات را آنجا آپلود کنید و اطلاعات شما برای همیشه در آنجا امن و محفوظ باقی بماند. این اطلاعات ذخیره شده بهتر است اطلاعاتد باشد که نیاز نیست هر روز به آنها سر بزنید. این اطلاعات را می توانید از حافظه گوشی خود پاک کنید که هم حافظه گوشی تان آزاد شود و هم اینکه مجبور نباشید آن اطلاعات را برای همیشه از دست بدهید.

چه اطلاعاتی را می توانم در فضای ابری ذخیره کنم؟

مثلا فرش کنید ده سال پیش با دوستانتان جایی کمپ زدید یا مثلا عکس ها ی خانودگیتان که در تولد گرفته اید یا ویدئو هایی که دوست ندارید پاک کنید و هر چیز دیگر ی که دلتان می خواهد داشته باشید و هر از چند گاهی به آنها سر بزنید را در این فضا ذخیره کنید. می توانید تمامی این اطلاعات را در فضای ابری داشته باشید و هر از چند گاهی به آنها سر بزنید و لذت ببینید و خیالتان راحت باشد که قرار نیست این اطلاعا را پاک کنید و برای همیشه داشته باشید.

از چه طریق می توانم به اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری دسترسی داشته باشم؟

نکته مثبتی که وجود دارد این است که وقتی شما اطلاعات خود را در آنجا آپلود می کنید، لازم نیست که همیشه با گوشیتان به آن اطلاعات دسترسی داشته باشید. شما می توانید از طریق لپ تاپ، کامپیوتر یا از طریق گوشی دیگری به وسیله اینترنت به آن اطلاعات دسترسی داشته باشید. فقط کافی است به اینترنت وصل شوید، اکانت خود را در آنجا وارد کنید ودوباره به آن اطلاعات دست پیدا کنید. یه این ترتیب حتی اگر گوشی شما خراب شده و بترکد هم، شما می توانید به اطلاعت ذخیره شده در فضای ابری دسترسی داشته باشید.

برای ذخیره این اطلاعات در فضای ابری اپلیکیشن های مختلفی نیاز داریم  که مشکل پرشدن حافظه گوش را حل می کنند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

  • اپلیکیشن مگا

این اپلیکشن 30 گیگابایت فضا در اختیار شما قرار می دهد که مقدار قابل توجهی است. این اپ همچنین یک دوربین دارد که از طریق آن از عکس یا ویدئو گرفنه و مستقیم دراپ ذخیره کنید و به این ترتیب نیاز نباشد که به گالری گوشیتان برود. در قسمت پایین این اپلیکیشن شکل ابر مانندی وجود دارد که می توانید با زدن آن تمام اطلاعات ذخیره شما خود را بینید . اگر سه نقطه در قسمت بالای این اپلیکیشن را بزنید، گزینه هایی آورده می شود که اولی گزینه آپلود است. که اگر روی این آپلود کلیک کنید به نشان داده می شودکه از طریق کدام یک از موارد می  خواهید اطلاعات را آپلود کنید. مثلا اگر می خواهید عکس های خود را از گالری انتخاب کنید، فقط کافی است گزینه choose را بزنید و هر عکس یا ویدئویی که دوست دارید ذخیره کنید را انتخاب کنید.

  • اپلیکیشن گوگل درایو

خیلی از کاربران اندوریدی با آن اپ اشنایی دارند که متعلق به شرکت گوگل است و می تواند فضای خیلی جذابی برای گوشی های اندوریدی باشد که از سرویس گوگل استفاده می کنند.

 

مشکل پر شدن خافظه گوشی

به صورت کلی فضای این اپلیکیشن ها شبیه به هم هستند. این اپ درایو یک علامت مثبت در قسمت پایین دارد که اگر روی آن کلیک کنید می توانید از قسمت های مختلف برای آپلود عکس یا ویدئو استفاده کنید. برای اینکه ببینید چه مقدار فضا در اختیار شما قرار می دهد یا ایکه چقدر از فضا را استفاده کرده اید کافی است روی سه نقطه زده و نتیجه را ببینید. معمولا فضایی که در اختیار شما قرار می دهد 15 گیگابایت است.

  • اپلیکیشن وان درایو

این اپلیکیشن که برای رفع مشکل پرشدن حافظه گوشی استفاده می شود، متعلق به شرکت مایکروسافت است که فضای آن دقیقا مانند دو اپلیکیشن قبلی است. همچنین دارای بخشی است که می توانید این اطلاعات ذخیره شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای این کار کافی است لینک را برای آنها بفرستید. فضایی که اپلیکیشن برای ذخیره در اختیار شما می گذارد، 5 گیگابایت است. نآنه

گوگل فوتوز

این اپ سرویسی است که گوگل آن را مخصوص عکس ها قرار داده است و شما می توانید هر عکسی که دوست دارید را در اینجا آپلود کنید. نکته ای که در این اپ وجود دارد این است که شما باید وارد بخش setting شوید و در بخش Account & sync تیک را فعال کنید. بعد از فعال شدن به شما نشان می دهد که چه مقدار فضا در اختیار دارید.

در قسمت پایین تر هم گزینه هایی وجود دارند که اگر نمی خواهید از اینترنت گوشی شما استفاده کند، باید این گزینه ها را در حالت خاموش قرار دهید. چون اگر روشن باشند، به صورت خودکار، هر عکسی که وارد گالری گوشی شما می شود را خودکار آپلود می کند. زمانی که این گزینه ها را غیرفعال می کنید، برای ذخیره سازی، عکسی را که می خواهید ذخیره کنید را به صورت دستی از گالری انتخاب می کنید. در گالری هر کدام از عکس ها که آپلود شده باشد، درگوشه خود علامت فلش نخواهد داشت. بنابراین متوجه می شوید که کدام عکس ها در گوگل فوتو آپلود شده اند. فضای که گوگل فوتوز در اختیار ما قرار می دهد 15 گیگابایت است.

اپلیکیشن دراپ باکس

این سرویس یکی از قدیمی ترین ها برای فضاهای ابری است و همه امکاناتی که در اپلیکیشن های قبلی وجود داشت را دارد. این اپ بیشتر در فضاهای اداری می تواند استفاده شود. شما می توانید علاوه بر عکس و ویدئو، صدا هم آپلود کنید. و حتی گزینه ای دارد که می توانید به وسیله آن از مدارک خود اسکن تهیه کنید. دراپ باکس کمترین فضا را نسبت به اپلیکیشن ها قبلی در اختیار شما قرار می دهد. فضای ذخیره سازی آن فقط 2 گیگابایت است.

اپلکیشن های معرفی شده در مجموع می توانند بیش از 50 گیگابایت در اختیار شما قرار دهند که مقدار قابل توجهی است و می توانند کمک بزرگی برای رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی باشند.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0