0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

کنترل مدت زمان استفاده از گوشی

۲۹ آبان ۱۴۰۰ 570
کنترل مدت زمان استفاده از گوشی

کنترل مدت زمان استفاده از گوشی برای افرادی اهمیت دارد که زیاد نمی خواهند وقت خود را با گوشی هدر بدهند و در پی مدیریت زمان خود هستند، این دسته از افراد با کمک نرم افزارهای موجود در گوشی می توانند زمان خود را کنترل کنند، در صورتی که می خواهید با این نرم افزارها آشنا شوید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

نرم افزار Quality Time 

یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای کنترل مدت زمان استفاده از گوشی، برنامه Quality Time است که مدت زمان استفاده از برنامه های مختلف را نمایش می دهد و با کمک آن می توانید مشخص کنید که از هر برنامه چند ساعت استفاده کنید و در صورت تجاوز از مدت زمان مشخص شده برنامه به شما هشدار می دهد.

برنامه quality time

 • ویژگی بارز نرم افزار Quality Time 

در بخش Take a Break می توانید مشخص کنید برای مدت زمانی خاصی برنامه هایی که زمان زیادی از وقت شما را می گیرند، قابل اجرا نباشند؛ البته امکان خارج کردن برنامه ها از محدودیت زمانی تعیین شده وجود دارد.

در این برنامه گزارش فعالیت های روزانه شما برای هر تاریخ به شکل جدول زمانی از صبح تا شب نمایش داده می شود.

نرم افزار Forest

در این برنامه شما می توانید در هر بازده زمانی که انتخاب می کنید که به گوشی خود دسترسی نداشته باشید، صاحب یک درخت شوید و هرچه مدت زمانی دسترسی نداشتن شما به گوشی بیشتر شود، صاحب یک جنگل زیبا می شوید؛ اما اگر در مدت زمانی کمتری از زمان تعیین شده به سراغ گوشی خود بروید، درخت تان خشک می شود.

برنامه forest

 • ویژگی بارز نرم افزار  Forest

این نرم افزار طرفدار محیط زیست است و با کسب هر 2500 امتیاز در این برنامه یک درخت در دنیای واقعی کاشته می شود.

اگر در مدت زمان استفاده از گوشی بتوانید درست عمل کنید، امتیازهای بیشتری کسب می کنید و دسترسی شما به موسیقی ها و  گونه های گیاهی نیز بیشتر می شود.

نرم افزار Space

این برنامه به صورت همزمان از سیستم اخطار و پاداش استفاده می کند و در هنگام نصب از شما سؤالاتی را درباره عادات استفاده از گوشی می پرسد و  زمانی که استفاده شما از گوشی فراتر از حد مجاز برسد نور نمایشگر را کم کرده یا با ارسال پیام مانع ادامه استفاده از گوشی می شود.

 • ویژگی بارز نرم افزار  Space

این نرم افزار، شما را به ادامه دادن تلاش تان در کنترل مدت زمان استفاده از گوشی تشویق می کند به این شکل که در شروع به استفاده از برنامه، یک صفحه خالی و گرد در اختیار شما قرار می گیرد که با کاهش وابستگی به گوشی و پیشرفت، به مرور شاهد پر شدن آن از ستاره، ماه و سیارات خواهید بود.

در این برنامه می توانید روز خود را با نقل قول های انگیزه بخش شروع کنید و تحقیقات علمی در خصوص ترک اعتیاد به گوشی برای شما فرستاده می شود.

از این برنامه می توانید به صورت گروهی استفاده کنید و می توانید ببینید که چه کسی توانسته است میزان استفاده از گوشی خود را کنترل کند.

نرم افزار Flipd

فعال کردن این نرم افزار  این امکان را به شما می‌دهد که چه میزان از برنامه ها استفاده کرده‌اید و تا چه حد پشتکار در استفاده نکردن از گوشی داشته‌اید.

نرم افزار Flipd

 • ویژگی بارز نرم افزار  Flipd

در این برنامه هر روز پیامی از اشخاص بزرگ برای شما فرستاده می شود و  انواع صدای آرام بخش طبیعت برای تمرکز بهتر و خواب شما وجود دارد.

از طریق ویژگی Full Lock شما می توانید برای یک مدت زمان مشخص، گوشی خود را قفل کنید لازم به ذکر است که در صورتی که این کار را انجام دهید راه برگشتی برای شما وجود ندارد و نمی توانید اپلیکیشن را غیرفعال کنید.

نرم افزار App usage

در هنگام استفاده از این برنامه شما می توانید از مدت زمانِ استفاده از برنامه ها و  مجموع زمان استفاده از هر برنامه آگاهی یابید، همچنین می توانید یک یادداشت شخصی برای هر برنامه بگذارید.

 • ویژگی بارز نرم افزار App usage

این برنامه برنامه هایی را که باعث تخلیه سریع باتری می شوند را به کاربر نشان می دهد تا درصورت کاربردی نبودن آن ها حذفشان کند.

این برنامه زمان استفاده از برنامه هایی که با آنها سروکار داشته اید را با جزئیات به شما نمایش می‌دهد و خلاصه ای از حذف و نصب برنامه ها به صورت روزانه به شما ارائه می دهد.

نرم افزار Stay Free

این برنامه به شما میزان استفاده از هر برنامه را نشان می دهد و اینکه چند بار آن ها را اجرا کرده اید.

 • ویژگی بارز نرم افزار Stay Free

این برنامه علاوه بر نشان دادن ساعت استفاده از گوشی، این امکان را برای شما فراهم آورده است تا زمان خود را مدیریت کنید و با ایجاد محدودیت زمانی در برنامه های مختلف در صورت فراتر رفتن از حد مجاز به شما هشدار می دهد.

نرم افزار Time used

استفاده از این برنامه باعث می شود که برای برنامه های خود دسته بندی تعیین کنید که این امر باعث می شود تا متوجه شوید چه مدت زمانی را با گوشی خود صرف کرده اید.

 • ویژگی بارز نرم افزار Time used

این برنامه برای به تصویر کشیدن مقدار استفاده از گوشی از مجموعه‌ ای از جدول و نمودار‌های مناسب استفاده می کند، همچنین امکان مقایسه و تغییر رفتار کاربر در استفاده از گوشی را نیز نمایش می دهد.

نرم افزار App Detox

شما با استفاده از این برنامه می توانید مشخص کنید که هر برنامه ای در چه زمانی اجرا شود و در چه زمانی در دسترس باشد.

 • ویژگی نرم افزار نرم افزار App Detox

این برنامه در صورت استفاده بیش از حد از گوشی به شما هشدار می دهد و تعداد دفعاتی که هشدارها را نادیده گرفته اید را به شما نشان می دهد تا مدت زمان استفاده از گوشی را کاهش دهید.

سخن پایانی

ما در این مقاله آموخته ایم که برنامه های کنترل مدت زمان استفاده از گوشی باعث ایجاد عادت های سالم می شود و تأثیرات منفی استفاده بیش از حد از گوشی را کاهش می دهد.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0