0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

8 اشتباه در استفاده از گوشی موبایل(◑.◑)😮+ضرر رساندن به گوشی

۲۹ اسفند ۱۳۹۹ 616
اشتباهات رایچ در استفاده از گوشی

استفاده هایی که امروزه از گوشی می شود نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. در گذشته کاربرد گوشی فقط برای برقراری ارتباط تلفنی بود، اما جدیدترین تکنولوژی های موبایل ، باعث شده که تلفن زدن کمترین کاربرد این گوشی ها باشد. این گوشی ها به قدری پیشرفت کرده و کاربردی شده اند که می توان گفت زندگی کردن بدون آن برای خیلی از ما غیرممکن است. در کنار تمام مزایایی که این گوشی ها برای ما داند، به همان نسبت قیمت بسیار زیادی هم دارند؛ به طوری که تعویض زود به زود آن از عهده خیلی ها خارج است. بنابراین باید تا جای ممکن سعی در نگهداری درست آن داشته باشیم و از اشتباهاتی که می تواند عمر گوشی را کمتر کند بپرهیزیم. در ادامه به 8 اشتباه رایج در استفاده از گوشی موبایل هوشمند اشاره می کنیم.

1- عدم استفاده از فست شارژ گوشی

البته این عدم استفاده، در خیلی ها به خاطر ترس از تکنولوژی است. امکان فست شارژ خیلی سال است که به گوشی ها اضافه است. این فست شارژ در مدل های مختلف 1، 2 و 3 متناسب با مدل گوشی و میزان ساپورت گوشی مد نظر استفاده می شود.

فست شارژ هیچ ضرری را متوجه گوشی نمی کند و درگاه های شارژ گوشی هم برای فست شارژ بهینه شده تا کاربران بتوانند به راحتی از این قابلیت استفاده کنند. قبل از خرید گوشی می توانید با نگاه کردن به کانفیگ آن متوجه شوید که آیا فست شارژ را پشتیبانی می کند یا نه.

استفاده ار فست شارژ گوشی

در بخش پشتیبانی سایت اپل هم، آیفون های 8 به بعد، از فست شارژ پشتیبانی می کنند. که شما می توانید از آداپتورهایی که بدین منظور ایجاد شده اند، در مواقعی که شارژ ضرروری می خواهید استفاده کنید و مشکلی برای گوشیتان پیش نیاید.

چرا کمپانی ها در جعبه گوشی یک آداپتور ضعیف می گذارند؟

مثلا آیفون 11 در جعبه خود یک آداپتور 5 وات داشت. یا مثلا گوشی های دیگری که می توانند تا 45 وات را ساپورت کنند اما در جعبه خود آداپتورهایی  دارند که فقط تا 5 وات را ساپورت می کنند. به احتمال زیاد به این دلیل است که بتوانند آداپتورهای زیاد با ولتاژ بالاتر را گرانتر به فروش برسانند.

آیا فست شارژ برای گوشی ها ضرر ندارد؟

استفاده از فست شارژ برای گوشی هایی که فست شارژ را ساپورت می کنند هیج ضرری ندارد. بلکه این ضرر برای گوشی هایی است که فست شارژ را ساپورت نمی کنند، اما ما بخواهیم برای آنها از فست شارژ استفاده کنیم. بنابراین اگر از این قابلیت گوشی خود اطلاع ندارید، حتما قبل از استفاده از فست شارژ به مشخصات گوشی نگاه کنید تا ببینید این قابلیت را دارد یا نه.

2 – استفاده مدارم از فست شارژ

فست شارژ همانطور که از اسمش پیداست یعنی اینکه گوشی شما را خیلی زود شارژ می کند. در باتری گوشی ها یک سری فرایند های شیمیایی خاصی اتفاق می افتد.  کاری که فست شارژها می کنند این است که به این فرایندهای داخل باتری سرعت می بخشند. حال اگر همیشه از این فست شارژها استفاده کنید، می توانید باعث کاهش عمر مفید باتری گوشی شوید.

بنابریان پیشنهاد می کنیم فقط در مواقعی که برای شارژ گوشی خیلی عجله دارید از فست شارژ ها استفاده کنید. و گرنه در مواقع عادی از شارژر مناسب گوشی هوشمند استفاده کنید.

3- شارژ گوشی وقتی که کاور یا کیس دارد

این یک اشتباه در استفاده از گوشی موبایل است که خیلی ها مرتکب می شوند. همانطورکه در بالا گفتیم در باتری گوشی یک سری اتفاقات شیمیایی می افتد که به صورت طبیعی تولید گرما نیز می کند. بنابراین اگر گوشی خود را با کاور به شارژ بزنید، باعث گرمتر شدن هر چه بیشتر گوشی می شوید و به این ترتیب می تواند به گوشی شما صدمه زده و عمر گوشی را کمتر کند.

اشتباهات رایچ در استفاده از گوشی های هوشمند

درست است که درآوردن کاور گوشی برایمان سخت است اما بهتر است چند دقیقه که از شارژ گوشی گذشت به گوشی دست بزنیم تا اگر گرم شده بود کاور آن را دربیاوریم. این نکته در سایت اپل هم ذکر شده است. بنابراین جدی بگیریم

4- فول شارژ کردن گوشی زمانی که از آن استفاده نمی کنید

اگر می خواهید گوشی خود را برای مدت طولانی استفاده نکنید- مثلا یک گوشی جدید می خرید و مدت زیادی از گوشی قبلی استفاده نمی کنید- در چنین مواقعی هیچ وقت گوشی خود را شارژ صد در صد نکنید. در سایت اپل نیز ذکر شده که اگر می خواهید گوشی خود را برای مدت طولانی استفاده نکنید، شارژ آن را مثلا روی 50 درصد بگذارید. چون می تواند عمر مفید گوشی را کمتر کند.

5- عدم تعویض باتری گوشی بعد از 3-4 سال

باتری یک وسیله مصرفی در گوشی است و عمر مفید آن 3 الی 4 سال خواهد بود و بعد از این مدت باید باتری گوشی را عوض کنید. اینطور نیست که تا ابد بتوانید از آن باتری استفاده کنید. سعی کنید کار تعویض گوشی را به جاهایی بسپارید که به صحت کار  آنان اطمینان دارید. مثل نمایندگی های معتبر.

6- بستن اپلیکیشن های پرکاربرد

چند سال پیش یکی ازکاربران اپل به تین کوک مدیرعامل این کمپانی ایمیل می زند که آیا بستن اپلیکیشن ها می تواند به شارژدهی بیشتر گوشی کمک می کند؟ تین کوک  هرگز پاسخی به این ایمیل نداد، اما مدیر ارشد بخش نرم افزار اپل به او جواب داد نه.

این مدیر در جای دیگری گفته کسانی که این کار را برای افزایش عمر باتری گوشی انجام دهند در واقع وقت خود را هدر می دهند.

اما در گوشی های آیفون از خیلی سال قبل و در دیگر گوشی ها در چند سال اخیر، اگر اپلیکشنی باز باشد، باتری گوشی شما را استفاده نمی کند، بلکه در محیط رم فریز می شود و آنجا باقی می ماند و هر موقع که نیاز داشته باشید فراخوانی می شود. حتی بستن اپلیکیشن ها می تواند منجر به مصرف بیشتر باتری شود. چون هر بار باز شدن اپلیکیشن نیاز به فراخوانی دارد و این فراخوانی نیازمند مصرف باتری بیشتری است. فقط اپلیکیشن هایی مثل لوکیشن که در حال انجام کاری در پس زمینه گوشی هستند، می توانند در مصرف باتری اثرگذار باشند.

پیشنهاد می کنیم اگر از اپلیکیشنی فقط یک بار در روز استفاده می کنید، بعد از استفاده ببندید. اما اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام، یوتیوب و تلگرام که در طول روز به دفعات زیاد استفاده می کنید، مثل اینستاگرام، تلگرام و… نیاز نیست ببندید.

7- تا جای ممکن گوشی را کمتر ریست کنید

گوشی نیز مانند کامپیوتر نیاز به ریست کردن دارد. اما حواستان باشد که این کار بیشتر از حد معمول باشد. بهتر است هر یکی دو هفته یک بار خودتان گوشی را ری استارت کنید که فضای اشکال شده در رم و اتفاقاتی که در cpu و رم … می افتد یک بار از نو ساخته شود که گوشی یک نفس راحت بکشد. پس حواستان باشد که تند به تند گوشی خود را روشن و خاموش نکنید.

سامسونگ ار گلکسی7 به بعد نرم افزاری ارائه داد که شما می توانید تعیین کنید در بازه های 7 روزه یا 14 روزه گوشی خود به خود خاموش شود شود تا به این ترتیب بتواند راندمان بهتری داشته باشد.

8- عدم آپدیت سیستم عامل گوشی

یک اشتباه در استفاده از گوشی موبایل که خیلی ها می کنند این است که نرم افزار گوشی خود را آپدیت نمی کنند. هر بار که آپدیت جدیدی می آید دست به کار شوید و در این کار تردید نکنید چون یک اشتباه در استفاده از گوشی موبایل است. چون خیلی از آپدیت ها به خاطر پر کردن حفره های امنیتی و از بین بردن باگ ها می آیند. در برابر آپدیت کردن سیستم عامل گوشی جبهه نگیرید.

آیا عدم اشتباه در استفاده از گوشی موبایل باعث ماندگاری گوشی می شود؟

در مورد باتری  گوشی صحبت کردیم، در مورد استفاده های درست از گوشی و انواع اشتباه درباره گوشی تلفن همراه که می توانند به گوشی شما ضرر برسانند گفتیم تا به این ترتیب بتوانید به عمر مفید گوشی خود کمک کنید. اما بهتر است بدانید که رعایت این موارد فقط عمر گوشیتان را در دراز مدت زیاد می کنند، ولی به هیچ وجه نمی توانند جلوی خراب شدن آن را بگیرند. چرا که عمر گوشی نیز مانند هر وسیله دیگری روزی به پایان می رسد.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0