0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بهترین گوشی هوشمند سال 2020

۲۳ خرداد ۱۴۰۰ 422
بهترین گوشی های هوشمند

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از گوشی های هوشمند، شرکت های بزرگ تولید کننده هر ساله در تلاش هستند تا مدل های جدید را برای رضایت بیشتر کاربرانشان روانه بازار کنند. در سال 2020 نیز مدل های مختلفی از گوشی های تلفن همراه وارد بازار شد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های و قابلیت های مختلفی بودند.  اما این سوال برای کاربران به وجود می آید که، بهترین گوشی هوشمند سال 2020 کدام گوشی است؟ ما در این مطلب قرار است تا به معرفی جدیدترین و بهترین گوشی هوشمند که در سال 2020 روانه بازار شد بپردازیم و با توجه به قابلیت هایی که برندهای مختلف در ساخت گوشی های خود به کار برده اند، به این سوال پاسخ دهیم که بهترین گوشی سال 2020 کدام گوشی است؟

بهترین گوشی هوشمند سال 2020 کدام گوشی است؟

اگر بخواهیم در یک کلام به این سوال پاسخ دهیم باید گفت: آیفون 12 شرکت اپل بهترین گوشی هوشند سال 2020 است. اما چه دلایلی پشت این ادعا نهفته است؟

در واقع منتقدان بسیار زیادی پس از تست انواع مختلف گوشی های هوشمندی که در سال 2020 روانه بازار شده اند، به این نتیجه رسیده اند که آیفون 12 شرکت اپل بهترین گوشی هوشمندی است که در این سال به دست کاربرین رسیده است.

اما ممکن است سوال کنید که با توجه به حضور شرکت هایی مانند سامسونگ، گوگل و وان پلاس که گوشی های هوشمند فوق العاده ای را در این سال تولید کرده اند، چرا باید آیفون 12 به عنوان بهترین گوشی هوشمند انتخاب شود. اجازه دهید در ادامه به بررسی این موضوع بپردازیم.

چرا آیفون 12 بهترین گوشی شده است؟

برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید در ابتدا نگاهی به آیفون 12 بیاندازیم.

  • طراحی

اولین ویژگی که در گوشی آیفون 12 ممکن است چشم شما را به خود جلب کند، طراحی این گوشی هوشمند است. در طراحی جدید این گوشی از طراحی نسل های قبل کمک گرفته شده است و شباهتی که این گوشی با سری های قبلی خودش دارد، انکار ناپذیر است. البته که این موضوع نشان از طراحی ممتاز و بی نظیر این محصول دارد.

آیفون 12

به صورت کلی طراحی آیفون 12 همانند مدل های سری گذشته است و تا حدودی به آیفون 4 یا 5 شباهت دارد. اما شاید بگویید که داشتن یک طراحی زیبا و ممتاز دلیلی بر بهترین بودن نیست، اما طراحی برتر تنها ویژگی این گوشی هوشمند نیست.

  • قابلیت 5G

اگر به داخل این گوشی نگاهی بیاندازیم، توجه می شویم که دارای قابلیت 5G است. در واقع آیفون 12 اولین آیفونی است که این قابلیت را دارد. این فوق العاده است! با توجه به اینکه شبکه وایرلس جهانی روز به روز در حال افزایش است، استفاده از گوشی همراهی که قابلیت 5G را داشته باشد، یک نعمت است.

  • صفحه نمایش OLED

از سوی دیگر، آیفون 12 دارای صفحه نمایش OLED است. این فوق العاده است ولی سایر گوشی های هوشمند نیز دارای صفحه نمایش OLED هستند و این موضوع بحث جدیدی نیست.

  • دوربین فوق العاده

اما اجازه دهید تا در مورد دوربین آیفون 12 صحبت کنیم، تعجب برانگیز نیست که اپل یک دوربین فوق العاده دیگر را در آیفون 12 خود اضافه کرده است. داشتن یک دوربین قدرتمند در محصولات اپل، سال هاست که به عنوان یک برتری نسبت به دیگر گوشی های اندرویدی شناخته می شود. دو شرکت گوگل و سامسونگ، در طی چند سال گذشته گام های بلندی در جهت کاهش فاصله بین دوربین های خود و دوربین های اپل برداشته اند. اما همچنان دوربین های اپل یک سر و گردن نسبت به سایر رقبا بالاتر هستند.

منتقدین بزرگی که سال هاست در حوزه گوشی ها و دوربین های مختلف آن ها تحقیق می کنند مدعی شده اند که دوربین گوشی هوشمند آیفون 12 یکی از قدرتمندترین دوربین هایی است که در گوشی های همراه به کار برده شده است و دور از انتظار نیست که این قابلیت باعث شده تا این گوشی، به عنوان بهترین گوشی هوشمند سال 2020 انتخاب شود.

  • قیمت

از سویی قیمت آیفون 12، اگر آن را آزاد خریداری کنید، از 730 دلار شروع می شود و اگر از شرکت های اپراتور خریداری کنید، 999 دلار خواهد بود.

بعد از اینکه به معرفی قابلیت هایی که باعث شده است آیفون 12 به عنوان بهترین گوشی هومشند سال 2020 انتخاب شود، لازم است تا در خصوص رقبای این گوشی هوشمند نیز اطلاعاتی داشته باشیم.

گوشی سامسونگ گلکسی S20

گوشی سامسونگ گلکسی S20 یک گوشی هوشمند فوق العاده ایست. این گوشی هوشمند درست مانند آیفون 12، دوربین خوبی دارد، 5G است و دارای صفحه نمایش OLED است. همچنین وقتی که به قیمت آن نگاه می کنید، می بینید که 999 دلار است.

البته اگر  شما به دنبال مدل کمی پیشرفته تر آن را باشید، می توانید از  S20 Ultra استفاده کنید که قیمت آن 1400 دلار است. اما چه چیزی باعث شده است که گوشی سامسونگ گلکسی S20 رقابت بهترین گوشی هوشمند سال 2020 را به آیفون 12 ببیازد؟

چرا گوشی سامسونگ گلکسی S20 بهترین گوشی هوشمند سال 2020 نیست؟

با توجه به اینکه همان قابلیت هایی که در آیفون 12 وجود دارد در گوشی سامسونگ گلکسی S20 نیز وجود دارد، چرا نمی توان این گوشی را به عنوان بهترین گوشی هوشمند سال انتخاب کرد؟ در پاسخ به این سوال باید نگاهی به طراحی این گوشی بیاندازیم.

طراحی گوشی سامسونگ گلکسی S20  به گونه ای است که منتقدین و کسانی که تجربه کار با این گوشی را داشته اند، آن را بزرگ، سنگین و بد دست معرفی کرده اند. شایان ذکر است که این 3 کلمه هیچوقت درباره محصولات شرکت اپل استفاده نشده است.

چرا گوشی سامسونگ Z-Fold 2 به عنوان بهترین گوشی هوشمند انتخاب نمی شود؟

یکی دیگر از گوشی های هوشمند فوق العاده ای که در سال 2020 روانه بازار شد، گوشی سامسونگ Z-Fold 2 است. البته که این گوشی، یکی از نوآورانه ترین گوشی های موجود است، اما این گوشی بیشتر، یک دستگاه موبایل حاشیه ای است و کمی دشوار است که Z-Fold 2  را به مصرف کننده های معمولی پیشنهاد کنیم.

چرا گوشی گوگل Pixel 5 به عنوان بهرین گوشی هوشمند انتخاب نمی شود؟

گوشی هوشمند گوگل Pixel 5 شبیه ترین گوشی اندروید به آیفون هاست و هم سخت افزار و هم نرم افزار این گوشی، توسط شرکت گوگل ساخته شده است. این گوشی نیز 5G بوده، دارای صفحه OLED و سیستم دوربین عالی است و همچنین قیمت بسیار مقبول 699 دلاری دارد. اما چه چیزی Pixel 5 را از این رقابت حذف کرد؟ باید گفت: رقابت اندروید!

وان پلاس 8  در مقایسه با گوشی گوگل Pixel 5 گوشی قوی تری است. اگر شما فضای اضافه بر روی Pixel 5  می خواهید، چیزی گیرتان نخواهد آمد. ممکن است بگویی که گوشی گوگل Pixel 5 قابلیت فیلمبرداری ak دارد، اما باید گفت که رقابت را به آیفون 12 با قابلیت فیلمبرداری 4K خواهد باخت. درست است که گوشی گوگل Pixel 5 یک گوشی بسیار مناسب است، اما داشتن رقبای قدرتمندتر دلیل اصلی است که این گوشی به عنوان بهترین گوشی هوشمند سال 2020 انتخاب نخواهد شد.

چرا گوشی هوشمند Note 20 Ultra بهترین گوشی هوشمند سال 2020 نیست؟

برای افرادی که عاش نوشتن بر روی صفحه نمایش هستند، بی شک گوشی هوشمند Note 20 Ultra بهترین گزینه است. از سوی دیگر داشتن یک دوربین فوق العاده و همچنین قدرت اجرای فوق العاده آن، این گوشی را به یک گوشی هوشمند بی نطیر بدل کرده است. اما باز هم نمی توان این گوشی را به عنوان بهترین گوشی هوشمند سال 2020 انتخاب کرد.

اگر شما عادت نوشتن روی صفحه را ندارید، هیچ دلیلی ندارد که Note 20 را نسبت به سری S20 برتری دهید. در واقع تنها برتری این گوشی نسبت به سری S20، همین قابلیت نوشتن بر روی صفحه نمایش است و لاغیر!

تفاوت های آیفون 12 با سایر رقبا

اگر شما بین استفاده از سیستم عامل های اپل و اندروید تفاوتی قائل نیستید، باید گفت که آیفون 12 بهترین انتخاب شماست. این گوشی هوشمند حتی گوی رقابت بر سر قیمت را هم از سایر رقبا دزدیده است! البته این همه تفاوت بین این گوشی و سایر رقبا نیست. آیفون 12 اپل حتی در حوزه اجرا و عملکرد نیز بهتر از سایر گوشی های هوشمند ظاهر شده است.

همانطور که همه ما می دانیم،شرکت اپل دانش زیادی در ساخت تراشه های سریع دارد. این شرکت تا حدی از طرح های خود اطمینان دارد که قرار است از تراشه جدید apple m1 را برای پشتیبانی از سری جدید کامپیوترهای خود نیز استفاده کند. به صورت کلی در معیارهای اجرایی آیفون 12 و 12 پرو، بالاترین امتیازها را نسبت به سایر گوشی های هوشمندی که در سال 2020 روانه بازار شده اند، به دست آورده است.

قابلیت Magsafe

قابلیت Magsafe

شاید بتوان گفت که قابلیت شارژ بی سیم، یکی از بزرگترین اختراعاتی است که در حوزه دستگاه های دیجیتالی صورت گرفته است. البته گوشی های هوشمند زیادی هستند که قرار است از این قابلیت پشتیبانی کنند. این در حالی است که آیفون 12 دارای این قابلیت بوده و می تواند تا حدود زیادی خیال کاربرین خودش را از پشتیبانی کردن از این قابلیت راحت کند.

آیفون 12 شرکت اپل، بهترین گوشی هوشمند سال 2020

با توجه به مقایسه ای که بین گوشی های هوشمندی که در سال 2020 روانه بازار شد، می توان این نتیجه را برداشت کرد که گوشی هوشمند آیفون 12، بهترین گوشی هوشمندی است که در سال 2020 به دست کاربرین رسیده است. این گوشی هوشمند دارای قابلیت های بسیار زیادی بوده که گرداوری شدن همه آن ها در کنار هم، این گوشی را به بهترین گوشی هوشمند بدل کرده است.

در واقع در سوی دیگر رقابت از سمت گوشی های اندرویدی، ما یک گوشی Pixel ضعیف، یک گوشی S20 بد دست، یک گوشی Note گرانقیمت و یک گوشی Z-Fold شکننده داریم که رقابت را به حریف قدرتمند خود، یعنی آیفون 12 می بازند.آیا آیفون 12 را بخریم یا نه؟

در این نوشته متوجه شدیم که بی شک بهترین گوشی هوشمند سال 2020 آیفون 12 شرکت اپل است. حال سوال اساسی که به وجود خواهد امد این سوال است که آیا ایفون 12 بخریم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید به یک جمله اشاره کرد: اگر یک چیز به عنوان بهترین انتخاب شد، دلیلی وجود ندارد که برای همه بهتر باشد.

اینکه آیا آیفون 12 مناسب شما بوده و می تواند برای شما بهترین انتخاب باشد، گفته ای درستی نیست. هر کسی بسته به نیاز و توقعاتی که از یک گوشی هوشمند دارد، می تواند دست به انتخاب بزند و بهترین گوشی را از دید خودش خریداری کند. پس نمی توان گفت که آیفون 12 برای همه افراد بهترین گوشی هوشمند است.

نتیجه گیری:

در سال 2020 گوشی های بی نظیری وارد بازار شد که هر کدام از آن ها توسط منتقدین و کاربرین مورد بررسی و استفاده قرار گرفتند. با توجه به جمع اوری نظر اکثریت افراد، می توان آیفون 12 را به عنوان بهترین گوشی هوشمند سال 2020 انتخاب کرد. ما در این مقاله به بررسی قابلیت ها و ویژگی های این گوشی هوشمند پرداختیم. همچنین سایر رقبای این گوشی را بررسی کردیم و متوجه شدیم که چرا گوشی هوشمند آیفون 12 را باید به عنوان بهترین گوشی هوشمند سال 2020 انتخاب کنیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0