0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چرا شارژرهای آیفون زود خراب می شوند؟

۲۹ مهر ۱۴۰۰ 417
شارژر آیفون

چرا شارژرهای آیفون زود خراب می شوند، این سوال یکی از اصلی ترین سوالات افرادی است که گوشی اپل دارند ما در این مقاله به علت این مشکل می پردازیم پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شرکت اپل و تعهد نامه آن

شارژ شدن گوشی اپل

شرکت اپل از سال 1998 یک تعهد نامه به دولت آمریکا ارائه داده است که بر طبق این تعهد نامه شرکت ملزم به تولید استاندارد و استفاده از مواد اولیه قابل بازیافت شده است؛ بنابراین کمپانی اپل، استفاده از عناصری که در طبیعت قابل بازیافت نیستند را برای ساخت محصولات خود ممنوع نموده است؛ البته این عملکرد کمپانی اپل، باعث کاهش کیفیت محصولات آن نشده است بلکه  محصولات این کمپانی بعد از 4 سال دچار پوسیدگی و فرسایش می شوند. البته اگر کابل شارژر شما در مدت زمانی کمتر از 4 سال دچار پارگی و قطعی اتصال شده است، باید این احتمال را در نظر بگیرید که عوامل دیگری روی عملکرد کابل شارژر آیفون شما تاثیر گذاشته اند که ما در اینجا به معرفی آن ها می پردازیم:

1ـ قرار گرفتن کابل شارژ در شرایط نامناسب

اگر کابل شارژ در شرایطی قرار بگیرد که تحت فشار باشد، این امر سبب پارگی کابل شارژ و خراب شدن آن می شود؛ همچنین اگر سیم شارژر را بپیچانید این امر باعث ترک خوردگی و بروز اختلال در کابل شارژ می شود و عمر مفید آن را نیز کاهش می دهد؛ بنابراین زمانی که می‌ خواهید از کابل شارژ استفاده کنید، بهتر است که هیچ فشاری به آن وارد نسازید.

2ـ تماس آب با کابل شارژ

دست زدن به پورت گوشی با دست خیس یا برخورد ناگهانی آب با آن سبب خرابی پورت گوشی و کابل شارژ می‌ شود و همچنین آی‌ سی گوشی نیز از بین می رود و گوشی قابلیت های خود را از دست خواهد داد.

3ـ قرار گرفتن در معرض نورخورشید

نور مستقیم خورشید و سرما یکی از عوامل مؤثر در پوسیدگی کابل شارژ هستند؛ پس اگر در فضای باز یا در هنگام رانندگی مجبور به استفاده از شارژر شدید آن را همراه با گوشی داخل کیف خود قرار دهید.

4ـ جدا کردن نادرست کابل شارژ از سوکت گوشی

جداسازی نادرست کابل از سوکت گوشی یکی دیگر از دلایلی است که می‌ تواند منجر به خراب شدن کابل شارژر شود. برای جدا کردن کابل شارژر از گوشی بهتر است که ابتدا سر سوکت کابل را بگیرید سپس آن را از پورت گوشی جدا کنید.

 5ـ رها کردن کابل شارژ در پریز برق

رها کردن کابل شارژ در پریز برق باعث می ‌شود، در زمانی که جریان برق به طور ناگهانی کم و زیاد می شود، دمای کابل بالا برود که این امر باعث می شود که کابل در معرض آسیب قرار بگیرد؛ پس بهتر است که بعد از شارژ شدن گوشی خود کابل را نیز جمع کنید تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق، خرید شارژر جدید را نیز عقب بیندازید.

6ـ استفاده از گوشی در حین شارژ شدن

استفاده کردن از گوشی به هنگام شارژ شدن باعث می شود که شارژر و باتری موبایل به طور همزمان مورد آسیب قرار بگیرند و دیگر آن کارایی اولیه را نداشته باشند، حتی ممکن است در اثر استفاده از گوشی در حین شارژ شدن، جریان برق اتصالی کند و گوشی شما بسوزد یا منفجر شود؛ پس بهتر است هیچ وقت از گوشی خود در زمانی که به برق متصل است، استفاده نکنید.

یکی دیگر از دلایلی که نباید از گوشی در حین شارژ شدن استفاده کرد این است که در حین صحبت کردن شما، کابل شارژ در جهات مختلف حرکت می کند و خم می شود که این امر در دراز مدت باعث از بین رفتن کابل شارژر گوشی می شود؛ پس بهتر است برای جلوگیری از آسیب ‌های احتمالی تا زمانی که گوشی به شارژر متصل است، آن را بدون استفاده در گوشه ای قرار بدهید.

استفاده از کابل شارژر تقلبی

اگر به سبب خراب شدن کابل شارژر آیفون مجبور به خرید یک کابل شارژر جدید شده اید و پس از مدتی دوباره این چرخه برایتان دوباره رخ داد باید به کیفیت محصولاتی که می خرید شک کنید زیرا کابل شارژر های تقلبی هیچ گونه استانداردی ندارند و باعث خراب شدن باتری شارژر و  ایجاد آسیب در آداپتور می ‌شوند.

یکی از ویژگی‌های ظاهری برای شناختن شارژرهای اصلی و تقلبی توجه به موارد ذکر شده در متن زیر است:

نوشته های شارژهای اصل آیفون به رنگ خاکستری روشن هستند و همین نکته آن را از شارژهای تقلبی متمایز می سازد و این امکان نیز وجود دارد که در اطلاعات نوشته شده بر روی شارژرهای تقلبی غلط املایی نیز وجود داشته باشد؛ همچنین علامت CE هم که نشانه‌ ایمنی در شارژرهای اصلی است ممکن است بر روی شارژر تقلبی ایجاد نشده باشد.

راه های جلوگیری از خراب شدن شارژر آیفون

راه های مختلفی برای جلوگیری از خراب شدن شارژر وجود دارند که آن ها را معرفی می کنیم:

1ـ استفاده از محافظ کابل شارژر

استفاده از محافظ کابل شارژر

بهترین راه برای جلوگیری از قطع شدن سیم شارژر، استفاده از محافظ کابل شارژر است. محافظ های کابل شارژر به صورت فانتزی، کاموایی یا فلزی در مدل های مختلفی تولید و عرضه شده اند که از خم شدن قسمت نهایی سیم و کشیدگی آن جلوگیری می کند.

2ـ استفاده از محافظ جریان برق

برای محافظت از شارژر خود بهتر است آن را به طور مستقیم به پلاگین متصل نکنید بلکه از یک محافظ جریان برق استفاده کنید تا به کمک آن جریان الکتریکی قوی را متوقف سازید.

3ـ استفاده از کیف شارژر

کیف شارژر بدنه‌ای مقاوم دارند که از وارد شدن فشار به داخل آن جلوگیری می‌کند یکی از اصلی‌ترین دلایل خراب شدن شارژرها پیچ‌خوردگی و خم  شدن آن ها است که با استفاده از این کیف شارژرها می توانید از بروز این اتفاق جلوگیری کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با تعهدنامه شرکت اپل در برابر دولت آمریکا، عواملی که باعث خرابی شارژرهای آیفون می شوند و راه های جلوگیری از خرابی شارژرهای آیفون آشنا ساختیم امیدواریم که اطلاعات مفید و سازنده ای را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0